Sto pohledů na Českolipsko – pátý díl

Verze pro tisk |

Zatímco jsem se odmlčel, účastníci výzvy se opět posunuli o krůčky dál. A výše.

Předně chci prozradit, že jsem do seznamu kopců, na nichž jde výzva plnit, přidal další čtyři kousky. Konkrétně: Havraní vrch (585 m n.m.), Světlý kopec (498 m n.m.), Šišák (484 m n.m.) a Zříceninu hradu Jestřebí (285 m n.m.). Někteří účastníci sice remcají, že se v průběhu akce mění pravidla, ale cíl zůstává stejný: vylézt do konce roku na sto vrcholů.

Aktualizovanou mapu si můžete stáhnout zde.

Ve výzvě je nás momentálně 161 a já tajně toužím po dvou stovkách. Uvidíme, jak se zapojí externí turisté během prázdnin. I já se k prázdninám trochu upínám, přestože i ty se mi plní pracovními povinnostmi. Momentálně se krčím na 28. místě se 41 výstupy a tu a tam mi někdo napíše, že přeskočil Otce zakladatele.

Lídry je třeba hledat jinde. Nejvíce kopců má soumarr – 122, druhá je Jabuna (120). Splněno má i Enrico (112), Honza Kobryn (110), Hana Landová (105) a Pavel Nespor (100). Ti všichni už mají jistotu účasti ve slosování hlavních cen. Sto litrů piva z pivovaru Lípák, sto zmrzlin od zmrzlináře Honzy Kubaty plus další desítky cen z českolipského turistického informačního centra nebo přímo od společnosti Peakpoint, jejichž aplikaci k registraci kopců používáme.

Jen připomínám, že někteří si ještě nevyzvedli ceny z předchozí Tříkopcové výzvy. O tom, že máte na některou nárok, se nejlépe dozvíte z „losovacího“ podcastu.

Kdo další už se blíží ke stovce vrcholů a je v první desítce vrchařů? Sedmý je MP učedník (92), osmý Luigi Cucina (90), devátí Dagmar Majková a Pokorný Václav (84).

V celkových statistikách došlo ke změně v pořadí nejoblíbenějších kopců Česka. Holý vrch už není na prvním místě. Na to se vrátil kopec dobyvatelům zaslíbený - Lysá hora. Jen za květen na ni dosud vystoupilo 117 peakpointařů. To Holý vrch si registrovalo "pouze" 21. Hůrka spadla na třetí a Špičák na čtvrté místo. Z dalších peakpointů v naší výzvě si nejlépe stojí Zřícenina hradu Levín na 45. místě.

Zajímavostí je, že v "celosvětovém" žebříčku lidí, kteří aplikaci používají, je účastnice výzvy Dagmar Majková na prvním místě. Navštívila už 466 kopců či vyhlídek. Pokorný Václav je pátý s 305 vrcholy. Lídr naší výzvy uzavírá první dvacítku s celkem 130 vrcholy. Jabuna je 22., Honza Kobryn 23., Enrico 24., Hana Landová 25., Nespor Pavel 27., Luigi Cucina 41. A kdo by řekl, že Jirka Goťťák bude spolu se svou rodinou na 80. místě žebříčku kopcolezců. Vida ho, rockera! Zoufalce určitě někteří znáte z Kozlovny na Slovance. Kdo by tipnul, že už má 58 kopců a v aplikaci je 84. Před maratoncem Vasilem Dogaru, který je prozatím 99.

Jak se do výzvy přihlásit, zjistíte nejlépe zde.

Od minulého dílu jsem žádný kopec ve výzvě nepřidal, ale v Krkonoších jsem vylezl například na Janovu skálu.

Nahoru