ZUŠ zve na koncert učitelů a hostů slavných jmen

Verze pro tisk |

Unikátní představení, které připravují pedagogové ZUŠ Česká Lípa spolu se svými hosty, potěší diváky a příznivce ve čtvrtek 21. dubna 2022 ve Foyer ZUŠ od 18 hodin. Věříme, že jeho prostřednictvím nás všechny vytrhnou svým uměním z každodenních starostí a povzbudí své žáky a studenty k další umělecké práci, která má smysl.

Ve vybraném repertoáru zazní zpěvy a skladby pro housle, klavír, klarinet, violoncello a další, nejen v sólovém provedení, ale i pro komorní hru. Z autorů jmenujme alespoň několik významných jmen, jako např. Gershwin, Mendelssohn-Bartholdy, Schubert, Dvořák... Neopakovatelný koncert učitelů přinese i funky a jazzovou hudbu v podání zajímavých příležitostných hudebních seskupení.

Koncert se pyšní nám známými jmény interpretů: Zuzana Čermáková (housle), David Singer (housle), Hana Řeřichová (klavír), Martina Bačová (housle), Pavel Hric (klarinet), Emma Kolafová (violoncello), Alena Hellerová (zpěv), Jana Loudová (klarinet), Jaroslav Kovacs (zpěv), David Mašek (klavír), Anna Nedvědová (klavír), Vojtěch Šeminský (bicí), Josef Pelz (saxofon), Ladislav Průšek (elektrická kytara) a Jan Ševčík (zpěv).

Jmenujme alespoň jednoho z milých hostů - klarinetistu světového jména Milana Řeřichu, který vystoupí se svou sestrou - vynikající klavíristkou Hanou Řeřichovou, s houslistkou mezinárodního renomé Martinou Bačovou, uznávanou sopranistkou Alenou Hellerovou a dalšími skvělými pedagogy ZUŠ. Milan Řeřicha je mezinárodně respektovaný klarinetový virtuos a pedagog, který vystupuje jako sólista a vede mistrovské třídy po celém světě. V roce 2017 jsme ho mohli přivítat na akci pořádané s MHF Lípa Musica, na které se zhostil mistrovských kurzů určených pro žáky českolipské ZUŠ a byl nadšeně přijat veřejností na společném koncertu Má to smysl!

Věříme, že na tomto výjimečném koncertu učitelů vznikne i díky vřelému publiku neopakovatelná atmosféra a užijete si nezapomenutelný umělecký zážitek.

 

Nahoru