Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Démon Cup 2012

V sobotu 14. dubna se ve sportovní hale v České Lípě konal již 6. ročník futsalového turnaje Démon Cup. Pořádaný úřadujícím vítězem základní části 2.ligy západ FC Démony Česká Lípa. Turnaje se celkem zúčastnilo 10 týmů. Týmy byly rozdělený do dvou pětičlenných skupin.

Ve skupině "A" se utkaly mezi sebou tyto týmy : Black Warrios, Hells Démons, Výběr Luďka Zelenky, FC Malibu, Komik Team. Skupina "B" měla toto zastoupení: Gunners, FC Démoni Česká Lípa, Výběr music bar Prdel, Bohemka club, EMU Č.L - Doksy. Na rozdíl od první skupiny byla druhá skupina, co se týče výsledkové listiny vyrovnanější. Do semifinále postupovali z každé skupiny dva týmy. Celkovým vítězem turnaje se stal tým Bohemka club. Druhé místo obsadil Výběr Luďka Zelenky. V tomto týmu se na palubovce ukázaly současné i bývalé hvězdy českého futsalu a fotbalu. Třetí místo patřilo FC Démonům Česká Lípa. Ostatní umístění: 4. místo KOMIK Team, 5.místo-výběr music bar Prdel, 6. místo - Black Warrios, 7. místo -Gunners, 8. místo - FC Malibu, 9.místo - EMU ČL.10. Místo- Hells Démons. V turnaji byla udělana i individuální ocenění. Pohár za nejlepšího hráče z Výběru Luďka Zelenky si odnesl nejlepší střelec týmu Zdeněk Kraus. Nejlepším střelcem Démon cupu se stal Lukáš Demke. Showmanem turnaje se stal Karel Kaňkovský a ocenění za nejlepšího brankáře si odnesl Jan Frnka. Celkově lze tento turnaj označit za velmi úspěšný, ať už vzhledem k hojnému zastoupení týmů a k divácké návštěvnosti. Tak i po vynikající pořadatelské stránce. Celý turnaj se také odehrál v duchu fair- play.

Black Warrios - Komik Team 0:6
Ze skupiny A do semifinále postoupil Výběr Luďka Zelenky a Komik Team.

FC Démoni Č.L . - EMU Č. L.- Doksy  3:0
Ze skupiny B do semifinále postoupil Bohemka club a Démoni Č.L.

1.Semifinále

Komik Team - Bohemka club  0:3
Do finále postoupil tým Bohemka club.

2. Semifinále

Výběr Luďka Zelenky - FC Démoni Č.L.  2:0
Druhým finalistou turnaje se stal výběr Luďka Zelenky.

O 3.místo se utkaly Démoni Č.L a Komik team. Oba dva týmy se dohodly na penaltovém rozstřelu. V této herní dovednosti se lépe prezentovali Démoni a po výhře 8:7 se mohli radovat z třetího místa v turnaji.

Finále
Bohemka club - Výběr L.Zelenky  0:0 na penalty 2:1
Ve finálovém zápase nikdo nedokázal vstřelit vítězný gól a tak o vítězi turnaje rozhodl penaltový rozstřel. Ve kterém byl lepší tým Bohemka club. Když z výběru Luďka Zelenky nad Chadrabou nevyzráli oba bratři Beránkové.