Dnes je 17. 09. 2024
svátek má Naděžda

Českolipští démoni nadělili Hradci opět osm gólů

Kdo si myslel, že po úterní prohře v Hradci vstoupí Démoni do 3. semifinálového zápasu play-off s respektem k soupeři, tak by se mýlil. Za jejich aktivní přístup, byli odměněni brzy vstřeleným gólem. Jejich hra byla nátlaková a tak se hradečtí v prvním poločase nedostávali do moc velkých šanci.

Jen jedna z nich byla gólová a tak bylo z ničeho nic ve 13. minutě vyrovnáno. V poslední pětiminutovce zavelel k obratu Bejda a svými dvěma trefami vrátil démonům zpět vedení. A tak první poločas skončil zaslouženě ve prospěch domácích 3:1. V druhé fázi zápasu se hosté osmělili a více zaměstnávali Michálka. Jenže ani českolipští nezůstávali pozadu. Naopak jejich nastavený styl hry z prvního poločasu pokračoval i v druhém. Bartek nakonec ještě pětkrát lovil míč za svými zády. Ani dva góly Hradce na konečném stavu utkáni již nic nezměnily ( 8:3). Démoni po dobře předvedeném výkonu postupují do finále play-off.

Domácí vlétli do zápasu aktivněji, za což byli odměnění hned ve 2.minutě gólem. Z pravé strany přihrával na naběhnutého Kaňkovského Švec, a ten z první prostřelil Bartka, který v té době nemohl tušit, že míč bude během zápasu za svými zády lovit ještě sedmkrát 1:0.  Ve 4.minutě se k míči dostalo trio Bečvařík- Bejda- Švec, ale poslední jmenovaný na přihrávku nedosáhl a hostující gólman nemusel zasahovat. V 9. minutě si větší šanci připsali na své konto hosté. Nejprve prověřil Michálka Steiner, poté střela od Blažka mířila nad domácí svatyni. V 10. minutě mohli českolipští zvýšit své vedení. Půlpán střílel do odkryté části brány, ale dobrým obraným zákrokem se blýskl Blažek a vykopl z brankové čáry, takže se skóre neměnilo. Démoni hráli stále aktivněji a chvilkami to vypadalo, že se na palubovce pohybuje jen jeden tým. Salamandr se v této části poločasu bránil. Hosté domácí svatyni a Michálka ohrožovali většinou jen dalekonosným pozdravem. Ve 12.minutě démoni uzamkli hráče Hradce před jejich bránou a Bartka zaměstnali několika střelami.Nejprve střílel Bečvařík, odvracel hostující Klíma.Poté přihrával Bejdovi Švec, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče. Následně opět Bečvařík prověřoval Bartkovu pozornost, ten se blýskl perfektním zákrokem a míč vytěsnil na roh. Po rohu se k míči dostal Švec tentokrát závar před hradeckou svatyní hasil Částka. Ve 13. minutě se po dlouhé době dostali ke střele hosté, jejich akce však byla gólová a tak bylo z ničeho nic vyrovnáno. Po přihrávce Melka se u pravé tyče objevil Částka a míč poslal za Michálkova záda 1:1. Po vstřeleném gólu se hosté pomalu oklepali z domácího tlaku a začali více prověřovat Michálka. V 15. minutě střílel Mlynář a domácí brankář si připsal úspěšný zákrok. Po oddechovém čase střílel Částka a Míchálek jeho střelu odvrátil na roh. V 16. minutě se démoni dočkali druhého gólu. Bartek se sice blýskl perfektními zákroky, když nejprve zakročil proti střele Půlpána. K odraženému míči se dostal Bečvařík ani ten však nad hostujícím gólmanem nevyzrál, Až na třetí střelu nedokázal Bartek zareagovat. Ke střele se dostal Bejda a míč zavlnil sítí v pravém rohu brány 2:1. V 18. minutě se Bejda prosadil podruhé, když si na přihrávku od Kulhy naběhl na střed palubovky a nechytatelnou střelou navýšil na - 3:1. V poslední dvouminutovce střílel nejprve Kaňkovský, Bartek nadvakrát chytá. Poté došlo před hostující bránou k závaru, Dutka nastřeluje břevno, k míči se dostal Kaňkovský a Bartek si připsal další zákrok. Touto akcí domácích skončil první poločas.
Démoni vlétli do prvního dějství aktivněji. Za jejich snahu byli odměněni rychlým gólem. Hradečtí většinou jen bránili, ale i hosté se dočkali gólu a tak bylo z ničeho nic vyrovnáno. V poslední pětiminutovce svrhnul vedení na démonskou stranu Bejda, když se dvakrát nemýlil a tak domácí hráči zaslouženě vyhráli první poločas 3:1.

Začátkem druhé dějství se hosté osmělili a začali bojovat. Ve 21. minutě střílel Mlynář a Michálek jeho střelu vytěsnil na roh. O minutu později přihrával Bejda Půlpánovi, ale míč mířil jen nad hostující bránu. O pár vteřin později střílel Dutka, ale ani tentokrát to ke gólu nevedlo.Následně se opět zastřeloval Mlynář. Domácí gólman si s jeho střelou poradil. Ve 23. minutě zvyšují démoni již na rozdíl tři gólů.Na přihrávku od Bejdy si naběhl Švec a ten nekompromisně zavěsil 4:1. Ve 26. minutě hasil závar před Bartkem Částka. Poté se dostal do šance Klíma, který nakonec ukličkoval sám sebe a míč mu utekl až k Michálkovi. Salamandr začal hrát aktivněji než v prvním poločase, ale také tvrdě za což si vysloužil po faulu na Bejdu Špaček žlutou kartu. Následně se k míči dostalo duo ? Mlynář- Steiner, ale Michálek byl opět pozorný. 27. minuta byla hned dvougólová. Nejprve se prosadil Kaňkovský, kterému hlavou přihrával Bečvařík 5:1. Poté střela Dutky zavlnila sítí v levém rohu brány 6:1. Ve 29. minutě střílel nejaktivnější hráč Salamandru Částka, ale jeho vyslaný projektil mířil jen vysoko nad. Ve 31.minutě vystihl rozehrávku Bartka dobře postavený Švec, přihrál Bejdovi, který mu následně míč vrátil a ten se do odkryté části brány nemýlil 7:1. O minutu později se hosté dočkali snížení. Po střele Steinera, Michálek vytěsnil míč na roh. Z následného rohu po přihrávce Steinera se po druhé v zápase prosadil Částka a snížil tak na 7:2. Ve 33.minutě se hosté usadili před Michálkovou svatyní, ale ten všechny jejich útočné choutky kryje. Po přihrávce Blažka střílel Klíma, ale jeho střela se otřela jen o tyč. Ve 35. minutě se na Michálka hnal Klíma, ale domácí brankář byl nakonec u míče dříve. Ve 36. minutě si několikrát vyměnil míč Švec s Půlpánem a poslední jmenovaný po pěkné kombinační akci zvyšuje na 8:2. Následně se sám na Michálka hnal Částka, který však svojí šanci neproměnil a Michálek se blýskl perfektním zákrokem. Poté přihrával Melek a Mlynář nastřelil břevno domácí svatyně. Blížil se závěr zápasu, démoni vedou 8:2 a stávají se tak prvním postupujícím do finále.Ve 38.minutě upravuje konečné skóre ještě Melek, který prostěřuje Michálka 8:3. V závěru zápasu ještě Dutka střílel těsně vedle. Démoni opět nadělili Salamandru osm gólů ( takový malý velikonoční dáreček) a po výhře 8:3 se stávají prvním finalistou play- off o 1. futsalovou ligu. Jejich soupeř zatím není znám, protože třetí rozhodující zápas mezi Mělníkem a Turnovem se odehraje následující víkend.

FC Démomi Česká Lípa - Salamandr UFA Hradec Králové 8:3 ( 3 :1)

Góly: 2 a 27. Kaňkovský, 16 a 18. Bejda, 23 a 31. Švec, 27. Dutka, 36. Půlpán 13 a 32. Částka, 38. Melek.

Sestavy:
Démoni Č.L: Marek Michálek, Stanislav Bejda, Lukáš Půlpán, Martin Švec, David Bečvařík, Karel Kaňkovský, Jakub Dutka, Michal Zelenka, Lukáš Demke, Michal Kulha, Jan Frnka.

Salamandr UFA H.K: Jan Bartek, Josef Špaček, Jan Mlynář, Jiří Steiner, Jan Melek, Petr Blažek, Libor Klíma, Slavomír Částka.