Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

FBC udolalo Pelhřimov a stále drží první pozici

Ačkoliv papírové prognózy předpokládaly v sobotu poměrně jasné utkání, hráči České Lípy se k vítězství notně nadřeli. K tříbodové výhře přispěly i nové posily z Mladé Boleslavi, Jan Baudisch, který nastoupil již v Brně a nyní i Daniel Kroupa.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - Spartak Pelhřimov 7:2 (2:0, 3:2, 2:0)

Právě první třetina patřila nováčkovi v českolipském dresu, Daniel Kroupa ve svém úvodním utkání v Lípě zaujal post obránce vedle veterána Motejzíka a ihned z úvodu dokazoval, že to pro vedení FBC nebyl vůbec špatný tah. V desáté minutě se dostal k odraženému míčku a táhlou střelou poprvé rozvlnil síť za Venkrbcem, 1:0. Když se poté neujala akce Tichého, jež skončila na horní tyči, přišla chvíle opět pro Kroupu, Motejzík mu krásně přiťukl do běhu a i na druhou střelu byl Venkrbec krátký, 2:0.

Ani ve druhé části Česká Lípa nebyla výrazně lepší, Pelhřimov se svojí osobní obranou dělal favoritovi slušné problémy a když se k tomu přičetly špatně řešené koncovky, otevíral se prostor pro rychlé brejky v podání Spartaku. Jeden z nich nakonec skončil i v brance Knola, toho nechala českolipská obrana na holičkách a až třetí dorážka z hole Fučíka skončila za zády bezmocného brankáře, 2:1. FBC se však mohlo spolehnout na přesilové hry, s tou první naložilo během pouhé vteřiny, Motejzík z rozehry našel Tichého, který měl dostatek času trefit zcela prázdnou branku, 3:1. Definitivní uklidnění přišlo z hole Slaného, ten trochu se štěstím dokončil rychlý kontr z pravého křídla a poslal svůj tým do čtyřbrankového vedení. O pátý zásah se postarala znojemská posila, Podrabský měl na levém křídle dostatek času na seřízení mířidel a na přesnou střelou ke vzdálenější tyčce byl Venkrbec krátký, 5:1. Jak je florbal rychlý sport, dokázali hráči v posledních deseti vteřinách, obrovskou šanci nejprve zazdili hráči FBC a během pěti vteřin lovili míček ze své branky. Charouzek s Fučíkem sehráli brejk do prázdné branky, a na konci třetiny se tak šlo do šaten za stavu 5:2.

Průběh poslední třetiny byl víceméně očekávaný, Lípa se snažila hrát s míčkem a Pelhřimov praktikoval poměrně náročnou osobní obranu, ta začínala ukazovat trhlinky až v poslední desetiminutovce, kdy FBC neproměnilo několik vyložených šancí do prázdné branky. Českolipským nakonec pomohlo vyloučení Charouzka, ten se však, stejně jako kolega, na trestné moc neohřál a po deseti vteřinách byl opět propuštěn. Tichý nabil Slanému, který si s ničím nelámal hlavu a poslal míček do pravé šibenice, 6:2. Kosmetická úprava výsledku přišla z hole Merlíčka, ten z úhlu prostřelil Venkrbce a stanovil konečný výsledek na 7:2.

branky (asistence): 10:46 Daniel Kroupa, 17:37 Daniel Kroupa (Štěpán Motejzík), 27:40 Milan Tichý (Štěpán Motejzík), 37:29 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 39:23 Tomáš Podrabský (Ondřej Knol), 54:46 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 55:34 Jan Merlíček (Jan Baudisch) - 25:12 Václav Fučík, 39:59 Luděk Charouzek (Václav Fučík)