Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Dorostenci se probojovali mezi TOP 12 České republiky

Dorostence čekal v sobotu poslední a rozhodující turnaj o účast mezi českou dorosteneckou smetánkou. Díky juniorské výhře ve Znojmě mohl tým nastoupit v téměř kompletním složení, z výrazných opor chyběl jen Hřebřina, který si užíval zimního soustředění.

V Ústí nad Labem se střetli s Libercem a Karlovými Vary, především první utkání bylo z hlediska případného postupu klíčové. Příští víkend se Česká Lípa utká v TOP 12 proti Bohemians, Tatranu a Future.

FBC PD Dědek Česká Lípa – FBC Liberec 10:5 (3:2, 1:0, 6:3)

Ačkoliv se Česká Lípa dostavila ve velkém počtu hráčů, vidět byla především první juniorská formace, která Liberci zatápěla, a připsala si na své konto sedm z deseti branek. První minuty byly pro Liberec kruté, během dvou minut svítil na světelné tabuli stav 3:0 pro českolipský celek, první střelcem byl Jansa, poté se pěkně trefil Nápravník a po něm Kubíček. Liberec však nesložil zbraně a do konce třetiny dokázal snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Chládka a Košáka. Ve druhé třetině se ujala jen standartní situace, kdy si Pastor potáhl míček a střelou z výjezdu překonal libereckého brankáře Šandu. Poslední část byla pro oko diváka zajímavější, nejprve rozhodčí posoudili velice sporně zákrok Pražana na libereckého forvarda a Strobach se štěstím přes Palčeka proměnil trestné střílení, 4:3. Právě potrestaný hříšník si vzal slovo o minutu později a z otočky nedal liberecké obraně šanci. Po něm se krásně prosmýkl Jansa, který si poradil se samostatným útokem a o tyčku poslal Lípu do tříbrankového vedení. Liberec se v poslední části dočkal dvou korekcí výsledku, na ně však vždy českolipský tým vždy zareagoval, na branku Hladlovského odpověděl dvakrát Jansa, 8:4. V poslední minutě padly ještě tři branky, na liberecké straně jedna zásluhou Strobacha, na té českolipské dokonal pětibrankový zápas Jansa a nepopulární desítku trefil Stehlík. Lípa tak jasně porazila Liberec 10:5 a zajistila si účast v top 12.

FBC PD Dědek Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 13:5 (3:2, 6:1, 4:2)

Zápas s předposledním týmem byl hrán již jen z povinnosti, všechny karty v dorostenecké lize byly rozdány a v utkání šlo spíše jen o to, kolik první formace nastřílí Varům branek. První poměrně vyrovnanou třetinu pro Českou Lípu rozhodl hattrickem Jansa, na druhé straně se za záda Faltejska dostaly dvě střely od Růžka, první část skončila pro Lípu 3:2. Na začátku druhé třetiny se předvedly ještě Vary, srovnaly zásluhou Borského na 3:3. Od této chvíle však Česká Lípa přebrala iniciativu a soupeři vstřelila šest branek. Ve druhé již dorostenci ze severu Čech diktovali tempo hry, Pražan se trefil třikrát, Jansa dvakrát a jednu branku zaznamenal Svoboda. Třetí část již nebyla tak jednoznačná, Varům se podařilo vstřelit ještě dvě branky, odpověď Lípy však byla čtyřbranková zásluhou Jansy, Pražana, Kubíčka a Macha. Jansa s Pražanem si připsali devět bodů.

Sestava a body – Palček, Faltejsek (0+1) – Šebera (0+1), Pastor, Dědek (0+1), Pražan (5+5) – Mach (1+3), Kubíček (2+2), Jansa (11+4), Stehlík (1+0), Průcha, Kopřiva, Štimpl (0+1), Carboch, Nápravník (1+1), Svoboda (1+0)

Trenér: Štěpán Slaný