Příprava stavby koupaliště v Dubici je zase o kus dál

Verze pro tisk |

Krůček po krůčku postupuje město Česká Lípa směrem k tolik očekávanému venkovnímu koupališti. Nyní je kompletně dokončena studie budoucí podoby areálu v Dubici a začíná se zpracovávat projekt pro stavební povolení. Město by rádo v příštím roce vysoutěžilo dodavatele stavby, stavební práce by mohly být hotové v roce 2023.

Kompletní projekční práce včetně zpracování výše zmíněné studie má na starosti zkušená firma CENTROPROJEKT GROUP a.s. Zlín, která zakázku na konci loňského roku vysoutěžila za 3,6 mil. Kč. Budoucí areál koupaliště v Dubici počítá s velkým bazénem s vodními hrátkami a dvěma dráhami pro plavání o rozloze 933 m2, tobogánem a skluzavkami s dojezdovým bazénkem a také dětským bazénem o rozloze 210 m2. Do areálu jsou organicky začleněny stávající atrakce, a sice soustava vodních hrátek a také velké 3D bludiště. Kompletně nově bude vybudováno zázemí pro návštěvníky včetně sociálního zařízení, sprch, převlékáren a také velkého venkovního občerstvení. Projekt počítá do budoucna i s umístěním karavanových stání u vstupu do areálu a nových kurtů na beach volejbal.

Součástí placeného, oploceného areálu koupaliště v Dubici budou venkovní bazény, tobogán se skluzavkami, vodní hrátky, 3D bludiště i kurty na beach volejbal. Mimo placený areál bude vstup na vodní vlek, minigolf i nové molo na pláži. Kapacita areálu je projektována na 863 lidí celkem a 333 lidí v obou bazénech. Zpracovaná studie řeší areál jako celek, prioritou pro město však bude vybudování venkovního koupaliště se zázemím.

„Plně si uvědomujeme, že Česká Lípa na svoje venkovní koupaliště čeká dlouho. O to víc jsme si dali záležet na výsledném návrhu. Je to maximum, co jsme schopni v areálu v Dubici, kde musíme pamatovat na povodňová omezení, připravit. Myslím, že si zde každý najde to své. Můžete zde plavat, ale zároveň si i užívat na mnoha vodních atrakcích, slunit se na lehátcích přímo u bazénu nebo na slunné louce, která je rozlehlá. Věřím, že se zde naši občané budou cítit příjemně,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.
 

alt
alt
alt
alt
Nahoru